Vent venligst...
Varen er tilføjet indkøbskurven. Se indkøbskurv her

Optik & moduler

Forsiden / Netværk / Optik & moduler
Viser 1-90 af 9324 produkter
På lager 18
PROLABS 1000BASE-LX SFP, 1310nm, 10km over SMF, Juniper
Varenr.: EX-SFP-1GE-LX-C
1000BASE-LX SFP, 1310nm, 10km over SMF, Juniper
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 30
PROLABS 10GBASE-T SFP, RJ45 Connector, 30m, Juniper
Varenr.: EX-SFP-10GE-T-C
10GBASE-T SFP, RJ45 Connector, 30m, Juniper
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 8
JUNIPER Small Form Factor Pluggable 10 Gigabit Ethernet SX Optics
Varenr.: EX-SFP-10GE-SR
SFP+ 10GBASE-SR, LC connector, 850nm, 300m reach on 50 microns multimode fiber, 33m on 62.5 microns multimode fiber
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 4
PROLABS 1000BASE-SX SFP, 850nm, 550m over MMF, Juniper
Varenr.: EX-SFP-1GE-SX-C
1000BASE-SX SFP, 850nm, 550m over MMF, Juniper
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 45
JUNIPER SFP 1000Base-SX Optics
Varenr.: EX-SFP-1GE-SX
SFP 1000BASE-SX, LC connector, 850nm, 550m reach on multimode fiber
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 8
PROLABS 10GBASE-LR SFP+, 1310nm, 10km, Juniper
Varenr.: EX-SFP-10GE-LR-C
10GBASE-LR SFP+, 1310nm, 10km, Juniper
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 5
PROLABS 10G SFP+ Passive Cable 1.2m, HP Comware
Varenr.: JD096C-C
10G SFP+ Passive Cable 1.2m, HP Comware
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 7
PROLABS 10G SFP+ Passive Cable 0.65m, HP Comware
Varenr.: JD095C-C
10G SFP+ Passive Cable 0.65m, HP Comware
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 8
PROLABS 10GBASE SFP+ Passive DAC 1.5m, Generic/MSA
Varenr.: CAB-SFP-10G-1.5M-NC
10G SFP+ Passive Cable 1.5m, Generic
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 8
PROLABS 10GBASE-SR, SFP+, 850nm, 300m, Juniper
Varenr.: EX-SFP-10GE-SR-C
10GBASE-SR SFP+, 850nm, 300m, Juniper
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 44
PROLABS 40G QSFP Passive Cable 3m, Juniper
Varenr.: QFX-QSFP-DAC-3M-C
40G QSFP Passive Cable 3m, Juniper
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 2
JUNIPER SFP 1000Base-LX Optics
Varenr.: EX-SFP-1GE-LX
SFP 1000BASE-LX, LC connector, 1310nm, 10km reach on single-mode fiber
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 5
PROLABS 10GBASE SFP+ Passive DAC 1.0m, Generic/MSA
Varenr.: CAB-SFP-10G-1M-NC
10G SFP+ Passive Cable 1m, Generic
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 8
På lager 4
PROLABS 40G QSFP Passive Cable 5m, Juniper
Varenr.: QFX-QSFP-DAC-5M-C
40G QSFP Passive Cable 5m, Juniper
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 3
PROLABS 10GBASE SFP+ Passive DAC 2.0m, Generic/MSA
Varenr.: CAB-SFP-10G-2M-NC
10G SFP+ Passive Cable 2m, Generic
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 6
PROLABS 40GBASE-LR4 QSFP, 1310nm, 10km , Juniper
Varenr.: QFX-QSFP-40G-LR4-C
40GBASE-LR4 QSFP, 1310nm, 10km over SMF, Juniper
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 4
PROLABS 40G QSFP Passive Cable 1m, Juniper
Varenr.: QFX-QSFP-DAC-1M-C
40G QSFP Passive Cable 1m, Juniper
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 2
PROLABS 1000BASE-SX SFP, 850nm, 550m over MMF, Cisco
Varenr.: GLC-SX-MMD-C
1000BASE-SX SFP, 850nm, 550m over MMF, Cisco
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 3
PROLABS 10GBASE-SR, SFP+, 850nm, 300m, Ruckus/Brocade
Varenr.: 10G-SFPP-SR-C
10GBASE-SR SFP+, 850nm, 300m, Brocade
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 18
JUNIPER SFP+, 10G-LR TRANSCEIVER
Varenr.: SFPP-10G-LR-C
På lager 10
RUCKUS 1000Base-LX, SFP (mini-GBIC) Single Mode, 10km
Varenr.: 902-0203-0000
1000Base-LX, SFP (mini-GBIC) Optic Module, Single Mode, 10km reach, LC duplex, -40 to 85C. Includes LC-Duplex fiber patch cable. (T710 series & 7782 series)
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 6
JUNIPER SFP+, 10G-SR TRANSCEIVER
Varenr.: SFPP-10G-SR-C
På lager 10
PROLABS 1000BASE-LX SFP, 1310nm, 10km over SMF, Extreme
Varenr.: 10052-C
1000BASE-LX SFP, 1310nm, 10km over SMF, Extreme
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 16
PROLABS 10GBASE-LR SFP+, 1310nm, 10km, Ruckus/Brocade
Varenr.: 10G-SFPP-LR-C
10GBASE-LR SFP+, 1310nm, 10km, Brocade
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 3
PROLABS 1000BASE-SX SFP, 850nm, 550m, Ruckus/Brocade
Varenr.: E1MG-SX-OM-C
1000BASE-SX SFP, 850nm, 550m over MMF, Brocade
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 75
PROLABS 1000BASE-SX SFP, 850nm, 550m over MMF, Extreme
Varenr.: 10051-C
1000BASE-SX SFP, 850nm, 550m over MMF, Extreme
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 18
På lager 10
JUNIPER SFP+ 10GE DAC, 3 M for QFX
Varenr.: QFX-SFP-DAC-3M
Type: Netværksspecial  -  Konnektor 1: SFP+  -  Konnektor 2: SFP+  -  Color: Sort
På lager 40
PROLABS 1000BASE-SX SFP, 850nm, 550m over MMF, Dell Force10
Varenr.: GP-SFP2-1S-C
1000BASE-SX SFP, 850nm, 550m over MMF, Dell Force10
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 4
PROLABS 100GBASE-LR4 QSFP28, 1310nm, 10km over SMF, Mellanox
Varenr.: MMA1L10-CR-C
100GBASE-LR4 QSFP28, 1310nm, 10km over SMF, Mellanox
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 1
PROLABS 10GBASE-T SFP, RJ45 Connector, 30m, MSA
Varenr.: SFP-10G-T-NC
10GBASE-T SFP, RJ45 Connector, 30m, Generic
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 13
På lager 4
PROLABS 1000BASE-SX SFP, 850nm, 550m over MMF, MSA
Varenr.: SX-SFP-1G-C
1000BASE-SX SFP, 850nm, 550m over MMF, Generic
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 21
PROLABS 10GBASE-SR, SFP+, 850nm, 300m, MSA
Varenr.: SR-SFP-10G-C
10GBASE-SR SFP+, 850nm, 300m, Generic
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 6
RUCKUS Fiber Node GPON EPON PoE Incl. encl. media adap, cables
Varenr.: P01-0300-0000
Fiber Node, GPON/EPON/PoE, gray. Includes enclosure, media adapter, cables, fiber patch cord, pole/wall brackets, T30x/P300 bracket, fasteners. Does not include the T30x/P300 or the SFP optics.
På lager 1
PROLABS 1000BASE-LX SFP, 1310nm, 10km, Ruckus/Brocade
Varenr.: E1MG-LX-OM-C
1000BASE-LX SFP, 1310nm, 10km over SMF, Brocade
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 29
PROLABS 10GBASE-SR SFP+, 850nm, 300m, HP Comware
Varenr.: JD092B-C
10GBASE-SR SFP+, 850nm, 300m, HP Comware
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 8
PROLABS 10GBASE-SR, SFP+, 850nm, 300m, Extreme
Varenr.: 10301-C
10GBASE-SR SFP+, 850nm, 300m, Extreme
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 6
PROLABS 1000BASE-BXD SFP, Tx1490nm/Rx1310nm, 20km, MSA
Varenr.: SFP-BX-D-C
1000BASE-BXD SFP, Tx1490nm/Rx1310nm, 20km, Generic
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 12
PROLABS 10GBASE-LR SFP+, 1310nm, 10km, Dell Force10
Varenr.: GP-10GSFP-1L-C
10GBASE-LR SFP+, 1310nm, 10km, Dell Force10
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 6
PROLABS 40G QSFP Active Cable 1m, Brocade
Varenr.: 40G-QSFP-QSFP-C-0101-C
40G QSFP Active Cable 1m, Brocade
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 6
PROLABS 1000BASE-EX SFP, 1310nm DFB, 40km over SMF, MSA
Varenr.: EX-SFP-1G-C
1000BASE-EX SFP, 1310nm DFB, 40km over SMF., Generic
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 9
PROLABS 10GBASE-SR, SFP+, 850nm, 300m, Cisco
Varenr.: SFP-10G-SR-S-C
10GBASE-SR SFP+, 850nm, 300m, Cisco
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 7
PROLABS 10GBASE-T SFP, RJ45 Connector, 30m, Cisco
Varenr.: SFP-10G-T-C
10GBASE-T SFP, RJ45 Connector, 30m, Cisco
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 4
PROLABS 10GBASE-SR, SFP+, 850nm, 300m, Dell Force10
Varenr.: GP-10GSFP-1S-C
10GBASE-SR SFP+, 850nm, 300m, Dell Force10
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 9
PROLABS 40G QSFP Passive Cable 1m, Extreme
Varenr.: 10312-C
40G QSFP Passive Cable 1m, Extreme
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 3
PROLABS 40GBASE-SR4 QSFP, 850nm, MPO Connector, 100m, MSA
Varenr.: SR4-QSFP-40G-C
40GBASE-SR4 QSFP, 850nm, MPO Connector, 100m, Generic
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 4
PROLABS 40G QSFP Passive Cable 3m, Extreme
Varenr.: 10313-C
40G QSFP Passive Cable 3m, Extreme
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 1
PROLABS 1000BASE-T SFP, RJ45 Connector, 100m. I-Temp -40°C to 85°C, Extreme
Varenr.: 10070H-C
1000BASE-T SFP, RJ45 Connector, 100m. Industrial Temp -40 to +85 degree, Extreme
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 18
PROLABS 10GBASE-LR SFP+, 1310nm, 10km, HP Server
Varenr.: 455886-B21-C
10GBASE-LR SFP+, 1310nm, 10km, HP Server
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 4
PROLABS 1000BASE-BXU SFP, Tx1310nm/Rx1490nm, 20km, MSA
Varenr.: SFP-BX-U-C
1000BASE-BXU SFP, Tx1310nm/Rx1490nm, 20km, Generic
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 12
På lager 2
JUNIPER SFP+ 10G DAC 1M
Varenr.: QFX-SFP-DAC-1M
Type: Netværksspecial  -  Konnektor 1: SFP+  -  Konnektor 2: SFP+  -  Color: Sort
På lager 22
PROLABS 1000BASE-SX SFP, 850nm, 550m over MMF, HP Comware
Varenr.: JD118B-C
1000BASE-SX SFP, 850nm, 550m over MMF, HP Comware
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 2
PROLABS 10GBASE-LR SFP+, 1310nm, 10km, MSA
Varenr.: LR-SFP-10G-C
10GBASE-LR SFP+, 1310nm, 10km, Generic
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 4
PROLABS 1000BASE-SX SFP, 850nm, 550m over MMF, HP Procurve
Varenr.: J4858C-C
1000BASE-SX SFP, 850nm, 550m over MMF, HP Procurve
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 3
PROLABS 10GBASE-LR SFP+, 1310nm, 10km, HP Comware
Varenr.: JD094B-C
10GBASE-LR SFP+, 1310nm, 10km, HP Comware
På lager 6
PROLABS 40G QSFP Passive Cable 1m, HP Comware
Varenr.: JG326A-C
40G QSFP Passive Cable 1m, HP Comware
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 2
PROLABS 10GBASE-LR SFP+, 1310nm, 10km, HP Procurve
Varenr.: J9151A-C
10GBASE-LR SFP+, 1310nm, 10km, HP Procurve
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 2
JUNIPER 40G QSFP+ to 4xSFP+ AOC 1 Meter
Varenr.: JNP-QSFP-AOCBO-1M
Type: Netværksspecial  -  Konnektor 1: QSFP+  -  Konnektor 2: 4 x SFP+
På lager 6
PROLABS 1000BASE-BXU SFP, Tx1310nm/Rx1490nm, 20km, Extreme
Varenr.: 10057-C
1000BASE-BXU SFP, Tx1310nm/Rx1490nm, 20km, Extreme
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 2
RUCKUS 100GE Passive Direct Attached QSFP-28 to QSFP-28 Active Copp
Varenr.: E100G-QSFP-QSFP-P-0101
Type: Netværksspecial  -  Konnektor 1: QSFP28  -  Konnektor 2: QSFP28  -  Color: Sort
På lager 4
PROLABS 1000BASE-BXU SFP, Tx1310nm/Rx1490nm, 20km, Juniper
Varenr.: EX-SFP-GE10KT13R14-C
1000BASE-BXU SFP, Tx1310nm/Rx1490nm, 20km, Juniper
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 9
PROLABS 1000BASE-BXD SFP, Tx1490nm/Rx1310nm, 20km, Juniper
Varenr.: EX-SFP-GE10KT14R13-C
1000BASE-BXD SFP, Tx1490nm/Rx1310nm, 20km, Juniper
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 11
På lager 19
PROLABS 1000BASE-LX SFP, 1310nm, 10km over SMF, Dell Force10
Varenr.: GP-SFP2-1Y-C
1000BASE-LX SFP, 1310nm, 10km over SMF, Dell Force10
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 4
PROLABS 1000BASE-T SFP, RJ45 Connector, 100m, Avaya
Varenr.: AA1419043-C
1000BASE-T SFP, RJ45 Connector, 100m, Avaya
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 2
På lager 2
PROLABS 1000BASE-BXD SFP, Tx1490nm/Rx1310nm, 20km, Extreme
Varenr.: 10056-C
1000BASE-BXD SFP, Tx1490nm/Rx1310nm, 20km, Extreme
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 2
PROLABS 10GBASE-BXD SFP+, Tx1330nm/Rx1270nm, 20km, Extreme
Varenr.: 10302-BXD-C
10GBASE-BXD SFP+, Tx1330nm/Rx1270nm, 20km, Extreme
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 2
PROLABS 10GBASE-BXU SFP+, Tx1270nm/Rx1330nm, 20km, Juniper
Varenr.: EX-SFP-10GE-BXU-20KM-C
10GBASE-BXU SFP+, Tx1270nm/Rx1330nm, 20km, Juniper
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På lager 4
Viser 1-90 af 9324 produkter
...